Wymiana oleju = sprawny silnik!
16 gru 2020

Wymiana oleju = sprawny silnik!

Post by Redaktor

Prawidłowa oraz regularna wymiana oleju w samochodzie jest bardzo ważna i ma bezpośredni wpływ na właściwą pracę silnika. Należy pamiętać o zastosowaniu oleju o parametrach zgodnych z zaleceniami producenta, gdyż na rynku występują różne typy. Dla każdego serwisu samochodowego podstawową czynnością jest właśnie wymiana oleju. Kraków jest miastem w którym pracuje wielu specjalistów, którzy będą w stanie odpowiedzieć na każde pytanie dotyczące tego procesu.

Co jaki czas wymieniać olej?

To jedno z najpopularniejszych pytań zadawanych przez świeżo upieczonych właścicieli samochodów. Wbrew pozorom odpowiedź nie zawsze jest taka sama i zależy od szeregu różnych czynników. Informację na ten temat można odnaleźć w książce od auta ale o ile w przypadku nowych samochodów nie stanowi to większego problemu to auta używane, które są sprowadzane z zagranicy takiej książki często nie posiadają. W takim przypadku informacji można poszukać w internecie. Na forach pasjonatów danej marki znalezienie informacji nie powinno zając dużo czasu. Odpowiadając jednak bardziej ogólnie na to pytanie przyjmuje się, że w autach z instalacją gazową powinno się dokonywać wymiany około 10 tys. przejechanych kilometrów. W pozostałych samochodach nie należy przekraczać granicy około 15 tys. kilometrów, aby zachować dłużą żywotność silnika. Są też auta, które użytkowane są sporadycznie i w ciągu roku nie pokonują więcej niż 10 tys. kilometrów, w takim wypadku i tak wymagana jest wymiana raz do roku.

Na jak długo trzeba pozostawić auto w serwisie?

Dla osób, które na codzień korzystają z prywatnego samochodu konieczność każdego dłuższego rozstania ze swoim pojazdem jest trudna do zaakceptowania. Wymiana oleju na szczęście nie jest czasochłonna, po uprzednim umówieniu się w warsztacie trwa przeważnie około jednej godziny. Czasami jednak serwisy wymagają zostawienia auta na jeden dzień, wtedy można wykorzystać ten czas na np. polerowanie reflektorów. Kraków jest na tyle dużym miastem, ze bez większego problemu można znaleźć autoserwis oferujący kompleksowe usługi.

0 Comments

Leave a Comment