Widły do widlaka – podział i rodzaje
15 sty 2021

Widły do widlaka – podział i rodzaje

Post by Redaktor

Na rynku istnieje kilka rodzajów wideł do wózków widłowych. Producenci co rusz poszerzają swoją ofertę, dostosowując ją do potrzeb klientów oraz standardów nowoczesnych rozwiązań. W większości wózków widłowych montuje się widły standardowe, ale wiele firm potrzebuje innych, czasami indywidualnych urządzeń.

Jakie widły do widlaka oferują dostawcy? Prócz standardowych zawieszanych na karetkę, można nabyć między innymi widły z zaczepem typu pin z tuleją, przykręcane, do pozycjonerów, bez zaczepów, czy też widły specjalistyczne. Przez te ostatnie należy rozumieć np. widły do wózków wysuwanych, składanych czy też widły antystatyczne. Poszczególne widły do widlaka należy dopasować biorąc pod uwagę przede wszystkim udźwig wózka, klasę karetki wideł (ISO/FEM), czy też długość widły, jaka jest potrzebna. Widły do widlaka bez względu na ich rodzaj można zamontować samodzielnie, nie powinno to sprawić problemu nawet osobie, która nie ma doświadczenia w montażu tego typu elementów.

Warto zaopatrzyć się w kilka typów wideł, w zależności od możliwości danego wózka. Większość producentów dbając o jakość tych elementów stosuje materiały najwyżej jakości, głównie stal, której skład zapewnia uzyskanie bardzo dobrej wytrzymałości. Dzięki temu widły do widlaka są niezwykle trwałe i odporne na niemal każde, nawet najtrudniejsze warunki. Przy odpowiednim dbaniu o sprzęt, nawet mocno go eksploatując, może on funkcjonować przez długie lata i na dużą skalę. Widły stworzone są według nowoczesnych technologii i mają wysoką nośność przy tych samych przekrojach. Niemal każdy model posiada najnowocześniejsze systemy blokady wideł, co zwiększa poziom bezpieczeństwa przy ich użytkowaniu przez operatora wózka widłowego itp.

Co ważne, widły do widlaka można wzbogacić o przedłużki, czyli specjalne nakładki, które tymczasowo przedłużają długość widły, bez konieczności demontażu i montażu wideł na karetce wózka. Dzięki temu widły różnego typu mają jeszcze większą funkcjonalność i mogą być stosowane w dowolnych warunkach.

0 Comments

Leave a Comment