Taniec i jego wpływ na dobre samopoczucie
26 lis 2020

Taniec i jego wpływ na dobre samopoczucie

Post by Redaktor

Taniec na przestrzeni ostatnich lat bardzo zyskał na swojej popularności dzięki emitowanym w telewizji programom, takim jak: „Taniec z Gwiazdami”, czy „You Can Dance”. Powstało również wiele szkół, a niemal każda mała dziewczynka chce zostać baletnicą. Moda na ten rodzaj aktywności fizycznej na szczęście nie ominęła dorosłych. Na szczęście, ponieważ taniec możemy potraktować nie tylko jako dobrą rozrywkę, ale również jako rodzaj aktywności fizycznej, która pomoże nam zgubić parę nadprogramowych kilogramów.

Taniec i jego zalety

Oferta tańca dla dorosłych we Wrocławiu jest bardzo szeroka. Możemy wybierać spośród szerokiej gamy ich rodzajów, od tańca towarzyskiego po odmiany latynoamerykańskie. W zasadzie nie ma znaczenia, który gatunek wybierzemy, bowiem każdy z nich dostarczy mnóstwa endorfin, a te odpowiedzialne są za pozytywne nastawienie oraz uczucie zadowolenia. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby nauczyć poruszać się w rytm zmysłowej salsy, czy dostojnego tanga argentyńskiego. Możemy poszaleć w rytm zwariowanego rock and rolla lub twista.

Z kolei okazję do niebywałej ekspresji odnajdziemy w hip hopie, który opiera się przede wszystkim na ruchu bioder, uginaniu kolan oraz tzw. izolacjach. Jeżeli jesteś miłośnikiem muzyki typu R’nB czy rap i masz ochotę na solidną dawkę streetowej enrgii do hip hop, który bez problemu znajdziesz we Wrocławiu, jest właśnie dla Ciebie. Co ciekawe, bardzo ważna jest także mimika twarzy podczas wykonywania ruchów, gdyż stanowi ich dopełnienie.

Kiedy tańczysz poznajesz swoje ciało i z całą pewnością zyskujesz większą pewność siebie. Ogromną zaletą wszelkich zajęć tanecznych jest to, że stale jesteś w ruchu, a co za tym idzie, chcąc nie chcąc wykonujesz trening aerobowy. Twój organizm dotlenia się, a dzięki regularnej aktywności wpływa korzystnie na serce. Pamiętajmy, że najtrudniej jest wykonać pierwszy krok i to wcale nie taneczny, ale ten dotyczący decyzji o zapisaniu się na zajęcia. Dalej może być już tylko lepiej. Dzięki tańczeniu zyskamy jeszcze więcej sił do działania. Koniecznie spróbuj i się przekonaj!

0 Comments

Leave a Comment