Starczy Euro, czas na urlop! cz.2
3 gru 2018

Starczy Euro, czas na urlop! cz.2

Post by Redaktor

Szwedzki koncern odzieżowy Polarn O. Pyret ubierze polskie dzieci. Skandynawowie chcą przekonać polskie matki wysokiej jakości ubraniami designerskimi. Nie bardzo przypomina to styl znany z Ikei, ale jest i element pragmatyczny – pani prezes sieci przekonuje, że ciuchy są wyjątkowo trwałe. Ponoć w Szwecji po roku, dwóch latach wiele mam sprzedaje je do second handów, nawet odzyskując wydane pieniądze.

Łukasz Blikle będzie robił cukiernicze fast foody. Przejmując stery w rodzinnym przedsiębiorstwie cukierniczym, miał plan, by jego słodycze trafiły na półki supermarketów. Teraz zmienił zdanie chce zaproponować zaganianym obywatelom coś na kształt Coffeeheaven. Kawa będzie droższa, kanapki i ciastka tańsze. Ciekawe, co na taką strategię tata matematyk?

Redan ma nowego prezesa. I to nie byle jakiego, bo szefem odzieżowej spółki został jej założyciel i główny akcjonariusz – Radosław Wiśniewski, który zresztą już kiedyś przez wiele lat piastował to stanowisko. Wiśniewski jest z wykształcenia lekarzem, a to się świetnie składa, bo spółce przyda się jakaś kuracja. Redan od paru lat boryka się z kłopotami finansowymi.

We Włoszech bankrutują producenci parmezanu. Wszystko przez silne wstrząsy sejsmiczne na Nizinie Padańskiej, której sztandarowym produktem są właśnie sery. Leżakujący w magazynach nabiał ••• czasie trzęsienia ziemi spadał z półek, pękał i ginął pod gruzami. Śmierdząca sprawa.

Narzekać nie mogą póki co polscy producenci wołowiny. Jej eksport wzrósł od wejścia do Unii ponad 3 razy, a obecnie aż 3/4 naszej produkcji jest wywożone za granicę. Hm, to właściwie dlaczego Polacy sami nie chcą jej jeść? Świnie.

Spis treści:

http://www.gord.pl/starczy-euro-czas-na-urlop-cz-1/
http://www.gord.pl/starczy-euro-czas-na-urlop-cz-2/
http://www.gord.pl/starczy-euro-czas-na-urlop-cz-3/

1 Comments

Leave a Comment