Starczy Euro, czas na urlop! cz.1
3 gru 2018

Starczy Euro, czas na urlop! cz.1

Post by Redaktor

Wątek Euro, trzeba przyznać, że był to okres niezwykłej popularności naszego kraju na Zachodzie. Angielski tabloid „The Sun” napisał na przykład, że naszą stolicą jest Kraków. Ale to i tak nic przy holenderskiej mapie Euro 2012, na której wklejono nas w kontur Białorusi. Twórcom plakatu trzeba oddać, że mimo zasadniczej pomyłki miasta-gospodarzy rozmieścili perfekcyjnie. Oczywiście, nasi nie mogli być gorsi – TVP pokazując po meczu z Rosjanami flagę Związku Radzieckiego, przebiła wszystkich.

Jakby nie patrzeć, wesoło jest też w świecie franczyzy. Trwa proces oszusta, który przed rokiem jako franczyzo-biorca Getin Banku okradł ponad 160 osób. Właściciel placówek bankowych z Bydgoszczy podsuwał klientom umowy, które podpisywali, myśląc, że lokują pieniądze w instrumentach finansowych Getin Banku. W rzeczywistości, przelewali oszczędności na konta kontrolowane przez oszusta. Naciągaczowi postawiono ponad tysiąc zarzutów, a akta sprawy liczą ponad 60 tomów. Oto przestroga dla wszystkich, którzy chcieliby użyć franczyzy do niecnych celów.

W Porcie Lotniczym Gdańsk otwarto nowy terminal. To właściwie żadna nowość, bo otwarto go już w kwietniu. Natomiast wartym odnotowania jest, że służy on jedynie do odlotów. Kibice na Euro przylatywali na starszy, delikatnie mówiąc, nieco mniej okazały. I w tym przejawia się geniusz organizatorów – liczy się przecież nie pierwsze, a ostatnie wrażenie!

Facebook wszedł na giełdę i od razu zleciał w dół. W ciągu tygodnia jego akcje potaniały o 11 proc., a inwestorzy stracili ok. 600 min dolarów. Twórca „Twarzoksiążki” nie tylko nie pofatygował się na własny giełdowy debiut, ale jeszcze dołączył do rzeszy pozbywających się akcji spółki, sprzedając pakiet o wartości 1,3 mld dolarów. Odkupi, jak będą jeszcze tańsze.

Nie najlepsze nastroje w Hiszpanii, której Europa odpaliła niedawno 100 mld euro na ratowanie sektora bankowego. Niestety, zasiłek niespecjalnie przekonał inwestorów, bo rentowność obligacji hiszpańskich przekroczyła 7 proc. Czyli za każde pożyczone 100 euro, Hiszpania musi oddać 7. Normalnie, to szczęśliwa liczba, ale na rynkach finansowych jest troszkę inaczej. Przekroczenie tego progu rentowności oznacza rychłą katastrofę.

Spis treści:

http://www.gord.pl/starczy-euro-czas-na-urlop-cz-1/
http://www.gord.pl/starczy-euro-czas-na-urlop-cz-2/
http://www.gord.pl/starczy-euro-czas-na-urlop-cz-3/

1 Comments

Leave a Comment