Skutki, jakie ze sobą niesie rozwód
20 mar 2021

Skutki, jakie ze sobą niesie rozwód

Post by Redaktor

Rozwód nie należy do najprzyjemniejszych tematów, ale nie da się ukryć, że wiele związków małżeńskich nie jest w stanie przetrwać kryzysu, który się z czasem rodzi i w ostateczności dochodzi do rozwodu. W tym artykule skupimy się na tym, jakie skutki, niesie ze sobą rozwód.

Jakie są skutki rozwodu?

Poniżej znajduje się lista skutków, jakie niesie ze sobą rozwód:

– możliwość zawarcia nowego związku małżeńskiego – jest to chyba najważniejszy skutek, a zarazem największa różnica między skutkiem a separacją. Byli małżonkowie mają możliwość zawarcia nowych związków małżeńskich.

– rozdzielność majątkowa – dochodzi do rozdzielności majątkowej pomiędzy małżonkami, czego konsekwencją jest fakt, że każdy z nich zarabia od momentu rozwodu jedynie na swój własny majątek osobisty.

– alimenty pomiędzy małżonkami – są sytuacje, w których sąd może orzec obowiązek płacenia alimentów. Jedna z sytuacji może wystąpić np. gdy małżonek żyje w ubóstwie i nie został uznany za wyłącznie winnego rozkładu pożycia. Może wtedy zażądać od drugiego małżonka alimentów.

– alimenty na dzieci – sąd nakład obowiązek płacenia alimentów dla jednego małżonka (tego, z którym nie mieszkają dzieci). Dodatkowo sąd ustala wysokość alimentów, jakie małżonek ma obowiązek płacić na dziecko.

To niejedyne skutki, jakie może nieść ze sobą rozwód małżonka, a kolejne mogą dotyczyć takich kwestii jak: sposób korzystania ze wspólnego mieszkania bądź podziału majątku.

Jeśli ktoś jest zainteresowany tematem, gdyż może on go dotyczyć lub ewentualnie kogoś bliskiego z jego otoczenia, to więcej bezpośrednich informacji znajdzie, wpisując po prostu w wyszukiwarkę internetową takie słowa jak np.: rozwód adwokat łódź.

0 Comments

Leave a Comment