Najmodniejsze drzwi wewnętrzne
20 paź 2021

Najmodniejsze drzwi wewnętrzne

Post by Redaktor

Drzwi wewnętrzne to rodzaj drzwi, które stosujemy w aranżacjach wewnątrz budynków. Mogą one świetnie podkreślić charakter pomieszczenia, a także spełniać wiele funkcji czysto praktycznych. Jakie drzwi powinniśmy wybrać, aby zadbać o walory estetyczne i funkcjonalność?

W najnowszych trendach drzwi wewnętrznych króluje minimalizm. Projektanci najpopularniejszych modeli używają przede wszystkim prostych wzorów geometrycznych, choć nawet tak minimalistyczne zdobienia często przegrywają z zupełnie gładkimi drzwiami. Wstawki w postaci frezów czy szklanych elementów, które do niedawna były numerem 1 na rynku, powoli wychodzą z mody. Dla osób decydujących się na zakup najważniejszym wyznacznikiem w chwili obecnej jest prostota. Jeśli już zależy nam na dodatkowych elementach, to powinniśmy wybierać te, które oparte są na kącie prostym. Wszelkiego rodzaju zaokrąglenia odbierają wrażenie nowoczesności. Skoro zatem rezygnujemy ze zdobień, pierwsze skrzypce zaczyna grać kolor i rodzaj okleiny.

Nowoczesne techniki produkcji drzwi sprawiają, że kolorystyka świetnie podkreśla minimalizm formy. Wśród najpopularniejszych rozwiązań wciąż dominują drzwi wewnętrzne w klasycznej bieli, a także różnych jej odcieniach. Zauważalna ostatnimi czasy moda na szarość w aranżacji wnętrz, znajduje swoje odzwierciedlenie również w kwestii wyboru drzwi. Niektórzy idą nawet krok dalej i decydują się na mocną czerń, która jest rewelacyjnym dopełnieniem pomieszczeń w stylu industrialnym. Fanom mniej ekstrawaganckich rozwiązań wciąż można polecić drzwi imitujące różne gatunki drewna. Rysunek drewna, na różnych etapach obróbki, sprawdzi się jako dekoracja wnętrza urządzonego w bardziej tradycyjnym stylu. Mimo że szklane dodatki wychodzą z mody, to samo szkło nadal jest na topie. Bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem jest uzupełnienie aranżacji wnętrza o szklane drzwi, które nadadzą mu szyku i elegancji. Poszukując idealnych drzwi należy zwrócić uwagę nie tylko na ich styl, ale również jakość wykonania. Drzwi to oferta dla tych, którzy poszukują estetycznych i funkcjonalnych rozwiązań

0 Comments

Leave a Comment