Montaż anten satelitarnych Kraków
7 sie 2019

Montaż anten satelitarnych Kraków

Post by Redaktor

Jak zamontować antenę satelitarną?

Odpowiednie przygotowanie.

Montaż satelitarnej anteny nie należy w żadnym wypadku do czynności trudnych. Jeśli posiadamy wiedzę z zakresu elektroniki, sprawność fizyczną oraz podstawowe narzędzia to sobie poradzimy. Najważniejsze jest odpowiednie przygotowanie. Na pewno musimy zwrócić uwagę na wybór miejsca gdzie konstrukcja będzie zamontowana. Musi ono być dostępne łatwo. Nie poleca się także miejsce, które wymagają od nas pracy na wysokości. Czynnością niezbędną jest zgoda od administratora budynku. Jeśli chodzi o powierzchnię mocowania to musi ona być stabilna. Antena zawsze powinna być umiejscowiona w konkretnym kierunku. Jest to kierunek południowego nieba.

A jaki sprzęt potrzebujemy?

Na pewno potrzebny jest nam zestaw antenowy, wspornik, antenowy kabel, wtyczki, wiertarka udarowa, klucze, poziomica, kompas, taśma izolacyjna, pistolet z klejem oraz rozporowe kołki. Jak widać trochę tego potrzebujemy. Mimo to raczej w posiadaniu podstawowych narzędzi jest każdy mężczyzna.

Przejdźmy do montażu.

Jak zostało już powiedziane masz musi być stabilny. Do tego na pewno najlepiej się nada pręt czy też stalowa rura. W zależności od samego miejsca przeprowadzenia montażu dobrać możemy specjalne uchwyty. Gdy budynek posiada odgromowy system, to kable powinny być podłączone do niego przewodami specjalnymi. W wypadku tym użyć możemy dwóch rodzaj kabli. Jest to kabel 50mm czy też 80mm. Zewnętrze przewodu łączy się za pomocą kabli 40mm. Jak widać wszystko to na pierwszy rzut oka nie wydaje się proste. Raczej jest to niezwykle skomplikowane. Samo przeprowadzenie przewodów również wymaga od nas odpowiedniej wiedzy. Gdy nie czujemy się na siłach w montażu anteny satelitarnej, to jak najbardziej możemy to zlecić firmie oferującej takie usługi. Jak taką odnaleźć w naszym mieście? Wystarczy, że wpiszemy sobie frazę montaż anten satelitarnych Kraków i po kłopocie. Wybierzmy jedną i umówmy się na jakiś dzień. Z pewnością będzie to wykonane szybciej, a niżeli mielibyśmy się sami męczyć.

0 Comments

Leave a Comment