Jakie są objawy niedoboru witaminy C?
6 gru 2018

Jakie są objawy niedoboru witaminy C?

Post by Redaktor

Jakie są objawy niedoboru witaminy C?

Należy pamiętać, że człowiek samodzielnie nie wytwarza witaminy C. W związku z tym musi ją dostarczać do organizmu w inny sposób. Witamina C Kraków jest na przykład brana pod postacią suplementów od dobrego producenta. Niektórzy wprowadzają też do swojej diety owoce czy warzywa bogate w ten składnik. Niestety, nie brakuje ludzi, którzy zaniedbują tego typu kwestie. Prowadzi to do przykrych konsekwencji. Jakie są objawy niedoboru witaminy C? Kiedy jest szczególnie duże zapotrzebowanie na ten składnik?

Z czym trzeba się liczyć?

Na pewno tego tematu nie wolno traktować po macoszemu. Niedobory witaminy C bardzo negatywnie wpływają bowiem na codzienne funkcjonowanie. Między innymi objawiają się częstym zmęczeniem, osłabieniem, bladą skórę, kołataniem serca itp. Pamiętajcie bowiem, że witamina C zwiększa wchłanianie żelaza. Ten składnik ma natomiast wpływ między innymi na poziom hemoglobiny. O czym jeszcze warto wiedzieć? Niedobór witaminy C to także kiepski apetyt, apatia, brak chęci do podejmowania różnych działań w życiu prywatnym czym zawodowym. Mogą występować również bóle mięśni i stawów. Niedobór witaminy C przyczynia się do trudności w aspekcie gojenia się powstałych ran. Pojawiają się również nieprawidłowości w kontekście przemiany kwasów tłuszczowych. Macie krwawiące dziąsła? A może martwią Was liczne siniaki? W takim razie być może w Waszej codziennej diecie jest zbyt mało witaminy C. Dobrze jest zatem zastanowić się nad zmianą jadłospisu oraz zażywaniem wysokiej jakości suplementów. Witamina C Kraków będzie wtedy dostarczana do organizmu w odpowiedniej ilości.

Kiedy wzrasta zapotrzebowanie na witaminę C?

W pewnych sytuacjach zapotrzebowanie na witaminę C jest większe niż zazwyczaj. Kiedy tak się dzieje? Chodzi na przykłady o osoby, które pracują fizycznie. Ciężki, długotrwały wysiłek, regularne treningi – w takich momentach powinna być rozważona suplementacja. Ten składnik – w większej ilości – jest rekomendowany również osobom starszym, ludziom z nadciśnieniem tętniczym czy cukrzycą. Polecany jest także przy zaburzeniach jelitowych czy wymiotach.

Tags:

0 Comments

Leave a Comment