Jaka jest wydajność farby na m2?
12 lis 2021

Jaka jest wydajność farby na m2?

Post by Redaktor

Gdy wybieramy w markecie budowlanym farbę, to w pierwszej kolejności zwracamy uwagę na jej kolor. Sporo osób sprawdza także jej trwałość. Mało kto wczytuje się w skład danej farby, a to kupując farby bądź lakiery, jest dosyć istotne. Tak samo ważna jest wydajność.

Jak można określić wydajność?

Kupując farbę na odmalowanie swojego mieszkania, musimy wiedzieć ile farby w ogóle kupić. Dlatego też taka ważna jest wydajność. Nikt nie chce, aby podczas remontu zabrakło farby. Szczególnie gdy do najbliższego sklepu z farbami mamy kilkanaście, czy też kilkadziesiąt kilometrów.

Kupując lakiery farby zwróćmy uwagę na puszkę. Na puszce musi się znajdować informacja o wydajności. Od razu zaznaczamy, że wydajność jest orientacyjna. Wszystko zależy od warstwy farby, którą nakładamy. Osoby, które tworzą nieestetyczne zacieki z farby na ścianach, muszą się liczyć, że wydajność ich farby będzie dużo mniejsza. Nie można bezpośrednio sugerować się informacjami na puszce.

A jaka jest średnia wydajność farb? Średnie zużycie farby wynosi od 12 do 14 m2/litr. Na rynku znajdziemy farby mniej wydane, jak i także bardziej wydajne. Polecamy oczywiście te drugie. Poleca się także sprawdzonych producentów. Gdy wykonamy malowanie naszego domu farbami od różnych producentów, to zauważymy spore różnice. Tym samym będziemy mieli swojego jednego bądź dwóch ulubionych producentów i podczas kolejnej wizyty w markecie budowlanym, będziemy kupować właśnie farby od tegoż producenta. Lubimy korzystać ze sprawdzonych rozwiązań.

0 Comments

Leave a Comment