Jak wybrać odpowiednią kasę fiskalną?
27 mar 2019

Jak wybrać odpowiednią kasę fiskalną?

Post by Redaktor

Wiele osób zaczynających dopiero swoją przygodę z handlem myśli, iż każda kasa fiskalna jest taka sama. Czy jest to jednak zgodne z prawdą? Zdecydowanie nie. Kupując kasę fiskalną, należy wziąć pod kilka bardzo istotnych kwestii. Pierwszą z nich jest przede wszystkim jaki rodzaj działalności zamierzamy prowadzić. Inne ważne aspekty, które należy wziąć pod uwagę to komu będą sprzedawane towary, jaki jest rodzaj towarów i jaki będzie obrót. Oczywiście na początku jest to tylko szacowanie, jaki obrót można osiągnąć.

Czy kasę fiskalną należy zgłosić?

Mając zamiar zainwestowania w kasę fiskalną, należy mieć świadomość tego, iż zgłasza się ją do Urzędu Skarbowego. Dzięki temu zgłoszeniu, wszystko odbywa się na kasie w sposób legalny. Poza tym zgłaszając ją mamy również możliwość odzyskania pewnej kwoty, jaką za nią daliśmy. Oczywiście nie jesteśmy w stanie odzyskać całości kosztów poniesionych z tytułu tego zakupu, ale może być to bardzo duża ich część.

Następnie potrzebna jest również fiskalizacja, czyli przestawienie na trwały zapis, dzięki której otrzymujemy numer ewidencyjny naszej kasy. Oczywiście korzystając z kasy należy prowadzić książkę kasy. Powinny być przez sprzedawcę zatrzymywane wszelki paragony i wydruki. Wszystko po to, by zawsze móc sprawdzić wszystkie przeprowadzone transakcje.

Jak nie dać się oszukać przy kupnie kasy?

Oczywiście kas fiskalnych na rynku nie brakuje. Dlatego też nie brakuje osób, które mogłyby nas przy tym zakupie oszukać. Bardzo dobrej jakości ma na swoim terenie kasy fiskalne Sosnowiec. Wiele działających tam firm, sprzedaje produkty najwyższej jakości. Kupując taką kasę musimy bowiem zwracać uwagę na to, czy jest ona dobrze wykonana, jakiej jest jakości. Kupowanie najtańszego sprzętu, zdecydowanie nie jest dobrym rozwiązaniem. Taka kasa przy zakupie powinna mieć od razu wyznaczony serwis. Przy częstym używaniu kasy istnieje bowiem bardzo często ryzyko, że się ona popsuje. Dlatego serwis jest niekiedy konieczny, a dostęp do niego powinien być ułatwiony.

0 Comments

Leave a Comment