Jak szybko i skutecznie wyczyścić rury?
14 sty 2022

Jak szybko i skutecznie wyczyścić rury?

Post by Redaktor

Jedną z najważniejszych domowych instalacji jest system odprowadzania ścieków. Dopóki wszystko działa jak należy nie doceniamy jego znaczenia. Dopiero, kiedy pojawia się problem widzimy jak ważne są drożne rury odpływowe.

Profilaktyka zamiast interwencji.

Warto sobie uświadamiać, że w znacznym stopniu możemy uniknąć zatkania rur lub przynajmniej wyraźnie je ograniczyć. Wszystko bowiem zaczyna się na początku odpływu, czyli w kuchni, w łazience, czy toalecie. Przede wszystkim należy pamiętać, że rury kanalizacyjne to nie zsyp na śmieci. Z obserwacji i badań wynika jednoznacznie, że profilaktyczne stosowanie środków usuwających szkodliwe osady na bieżąco wyraźnie ogranicza występowanie zatorów.

Zatkana rura – co robić?

Stało się; rura zatkana; woda nie odpływa, co robić w takiej sytuacji? Jest kilka sposób na udrożnienie i oczyszczenie rur:

  • silne środki chemiczne do udrażniania rur
  • spirale kanalizacyjne
  • węże do udrażniania rur
  • szczotki druciane do czyszczenia rur
  • czyszczenie metodą wysokociśnieniową

Każda z metod jest skuteczna, ale nie w każdym przypadku możemy zastosować tę samą. Wszystko zależy od skali problemu. W niektórych przypadkach możemy poradzić sobie sami, wykorzystując dostępne sposoby. Jednak gdy sprawa okazuje się poważniejsza, lepiej skorzystać z profesjonalnej pomocy. Firmy oferujące usługę czyszczenia rur, korzystają z najbardziej sprawdzonych metod udrażniania. W najcięższych przypadkach stosuje się czyszczenie metodą ciśnieniową. System sprawdził się w interwencjach na dużą skalę, między innymi w dużych zakładach produkcyjnych gdzie z oczywistych względów skala zanieczyszczeń jest największa.

 

0 Comments

Leave a Comment