Co trzeba wiedzieć o oprawie muzycznej podczas ślubu?
28 wrz 2020

Co trzeba wiedzieć o oprawie muzycznej podczas ślubu?

Post by Redaktor

Odpowiednia oprawa muzyczna podczas ślubu jest niezwykle ważna. Tworzy wyjątkową atmosferę. Sprawia, że uroczystość zaślubin staje się naprawdę podniosła. Dlatego do oprawy muzycznej podczas ślubu podejść należy naprawdę poważnie. Warto zatem wiedzieć na co zwrócić w aspekcie uwagę i jak podejść do jej organizacji.

Instrumenty muzyczne podczas ślubu w kościele

Jeśli zawiera się związek małżeński w kościele i chce się samodzielnie zadbać o oprawę muzyczną to przede wszystkim należy z odpowiednim wyprzedzeniem ustalić to z duchownym udzielającym ślubu. Wiedzieć trzeba bowiem choćby o tym, że w kościele nie można używać wszystkich instrumentów muzycznych. Nie można używać instrumentów zbyt głośnych lub takich, które służą głównie to tworzenia i grania muzyki rozrywkowej. Dlatego najczęściej podczas ceremonii zaślubin w kościele korzysta się z takich instrumentów jak organy, skrzypce, flet czy wiolonczela. Może być to także saksofon lub harfa. Choć w kościele jest pewne ograniczenie co do instrumentów muzycznych to jak widać wybór i tak jest szeroki. To oznacza jednak, że szukając muzyków do oprawy muzycznej na ślub szukać należy takich, którzy mają w tym doświadczenie i posługują się wymienionymi instrumentami. Takich muzyków najlepiej jest poszukać w sieci. Wystarczy wpisać frazę „oprawa muzyczna ślubu Wrocław”.

Repertuar

Bardzo ważny jest również wybór także samego repertuaru. Ten po części uzależniony będzie od wyboru instrumentów. Inny bowiem repertuar lepszy będzie dla kwartetu smyczkowego a inny na organy. W przypadku ślubu kościelnego najlepiej jest postawić na klasykę. Czasem jednak istnieje możliwość prowadzenia co ceremonii nieco muzyki popularnej. To jednak zawsze powinno być ustalone z duchownym.

Oprawa muzyczna a para młoda

Podczas ceremonii zaślubin są takie momenty, w których muzyka zawsze powinna towarzyszyć młodej parze. Wymienić można tu takie momenty jak wejście młodej pary, ofiarowanie, komunia św., podczas podpisywania dokumentów oraz przy wyjściu pary młodej. Ważne jest zatem, aby w tych momentach zadbać o odpowiednią oprawę muzyczną. Pamiętać jednak trzeba, że ślub to nie koncert, a kościół to nie sala koncertowa. Oprawa muzyczna musi być zorganizowana godnie i z powagą względem miejsca, w którym odbywa się ceremonia.

0 Comments

Leave a Comment