Co to jest zwrot podatku z Holandii i czy warto jechać?
5 kw. 2023

Co to jest zwrot podatku z Holandii i czy warto jechać?

Post by Redaktor

Wprowadzenie: Co to jest zwrot podatku i dlaczego jest mi potrzebny?

Zwrot podatku to zwrot podatku dochodowego zapłaconego w Holandii. Wypłacany jest osobom, które uzyskały dochody z zagranicy.

Zwrot podatku można uzyskać składając wniosek w Urzędzie Skarbowym i Celnym. Nie musisz mieć przy sobie żadnych rachunków ani innych dokumentów, kiedy składasz wniosek.

Zwroty podatku są wydawane przez administrację skarbową i celną w formie czeku lub przelewu na rachunek bankowy podatnika, po czym to on decyduje, na co chce je wydać.

Jak uzyskać zwrot podatku z Holandii

Holandia jest popularnym miejscem do życia dla Amerykanów. Oferuje wysoką jakość życia i został uznany przez ONZ za jeden z najlepszych krajów na świecie.

Jednak życie w Holandii wiąże się z pewnymi minusami, takimi jak podatki. Holandia ma zryczałtowaną stawkę podatkową, co oznacza, że wszystkie dochody są opodatkowane według tej samej stawki, niezależnie od źródła lub rodzaju. Ten system podatkowy może być korzystny dla amerykańskich emigrantów, którzy muszą wyjechać za granicę, ponieważ nie mogą otrzymać zwrotu podatku z USA, mieszkając w innym kraju.

Rząd holenderski zapewnia rządową ulgę podatkową, która pozwala amerykańskim emigrantom ubiegać się o zwrot amerykańskich podatków zapłaconych od ich holenderskich dochodów, które mogą być dość znaczne, jeśli mieszkasz w Amsterdamie lub innym mieście o wysokich cenach nieruchomości, takim jak Rotterdam, Utrecht i Haga.

Zwrot podatku i podatki od emigrantów w Holandii

Emigranci w Holandii mają inny status podatkowy niż miejscowi, dlatego muszą składać podatki. Muszą zgłaszać swoje dochody na całym świecie, a także wszelkie zagraniczne aktywa lub dochody.

Holandia ma progresywny system podatkowy. Oznacza to, że im wyższy jest twój dochód, tym wyższy jest od niego podatek. Ekspaci z roczną pensją powyżej 40 000 euro płacą 45% podatku od swojego wynagrodzenia, a ponadto muszą płacić ubezpieczenie społeczne, które wynosi dodatkowe 7%.

Holenderska redukcja wydatków dla emigrantów służy firmom i osobom fizycznym, które pracują za granicą w Holandii, do zmniejszenia dochodu podlegającego opodatkowaniu o 20%.

0 Comments

Leave a Comment